“Podnies swoje kwalifikacje !”

Partnerzy

Nawigacja

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 4
Najnowszy użytkownik: ania

ODiDZ


Z przyjemnością informujemy, że nasz Ośrodek otrzymał znak jakości:

Konkurs na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz 2016

admin dnia kwietnia 28 2016 Drukuj

28.04.2016 r. w Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego
w Niepołomicach uczniowie CKZiU z klasy II a i III a zmierzyli się w szkolnym konkursie na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz przeprowadzonym pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Gminy Niepołomice.

Tematem tegorocznego konkursu była polędwica wołowa.
Tradycyjnie rywalizację podzielono na dwa etapy. W pierwszym uczniowie mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą teoretyczną z zakresu technologii gastronomicznej, by później zademonstrować swoje umiejętności w kuchni.
Od samego rana sześć osób biorących udział w konkursie pod okiem Marka Kucharczyka, szefa kuchni w restauracji Duży Pokój w Krakowie, zmierzyło się z polędwicą wołową. Na końcowe wyniki wpływ miały oceny jury technicznego i degustacyjnego. Zaproszeni goście przyznawali punkty za technikę pracy, propozycje podania oraz walory organoleptyczne.

Po przeprowadzonej degustacji okazało się, że największe wrażenie na oceniających zrobiło danie Eweliny Klimy, która zaproponowała stek z polędwicy wołowej w kruszonce musztardowo-pistacjowej z puree marchewkowo-pomarańczowym oraz palonym ziemniakiem w sosie porto.
Drugie miejsce zajęła najmłodsza uczestniczka konkursu Weronika Motyka, która przygotowała grillowaną polędwicę wołową na konfiturze z czerwonej cebuli z puree z batatów.
Na najniższym stopniu podium rywalizację zakończył Michał Wątorek, który przyrządził polędwicę wołową z foie gras z czekoladą, wiśnią i czerwonym winem.
Podobnie jak w poprzednich latach konkursowa rywalizacja stała na znakomitym poziomie, a młodzi adepci sztuki kulinarnej wykazali się olbrzymią wiedzą, pomysłowością, pasją i talentem. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.